J. Lada součástí výstavy v Číně

Muzeum Sichuan sídlící v Chengdu, hlavním městě provincie Sečuán v Číně, hostí výstavu „Skromnost i majestát, dějiny a kultura Středočeského kraje“ od 10. září do 12. října 2015. Slavnostního zahájení, které proběhlo 9. září, se zúčastnilií zástupci Středočeského kraje v čele s hejtmanem Milošem Peterou, zástupci vlády provincie Sichuan a další významní hosté.

čína3

Cílem této výstavy je přiblížit čínskému publiku historii a kulturu Středočeského kraje, jeho významné kulturní památky a významné osobnosti. Autoři výstavy Richard Drury (GASK) a Michal Krejčík (ARN STUDIO) zde prezentují dílo bratří Čapků, Josefa Lady a Antonína Dvořáka.

K vidění zde budou také věrné kopie historických nálezů na území Středočeského kraje. Jedná se o Poděbradský denárový poklad, hliněnou nádobu obsahující stříbrné mince nalezené v roce 1936 nebo o tak zvanou Keltskou hlavu ze Mšeckých Žehrovic. Dalšími exponáty jsou přesné kopie či faksimile Císařské koruny Karla IV, Kutnohorské iluminace nebo Mírové smlouvy Jiřího z Poděbrad.
Jedna část expozice je věnována ukázce ze života prostého člověka a je vybavena dobovým nábytkem a textilem z 1. poloviny 20. století.

Ústředním motivem, propojujícím rozmanité stránky prezentace, je grafické i literární dílo Josefa Čapka, které bude návštěvníky doprovázet po celé expozici v podobě velkoformátových vizuálů z jeho expresivních linořezů a vybrané aforismy z jeho knihy „Psáno do mraků“. Úmyslem je zdůrazňovat silně humanistickou podstatu Čapkovy tvorby jako komunikační most vstříc lidem ze vzdálené civilizace.

Článek publikován 23. 9. 2015 (Středa) v 12:15 v rubrice Média, Plánované akce, Výstavy.


Menu

Vážení zákazníci našeho e-shopu, do 6. 7. jsme na dovolené, všechny objednávky budou vyřízeny hned po tomto datu. Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto!

 

D8E_5054