Josef Lada v USA

Od 22. 10. 2016 hostí americký Texas výstavu reprodukcí českého malíře, ilustrátora a karikaturisty Josefa Lady. Až do konce ledna příštího roku ji můžete navštívit hned na třech místech státu Texas, ve městech – Temple, La Grange a Houston.
Výstava, rozdělená na tři části, je v prostorách organizací Czech Heritage Museum & Genealogy Center, konkrétně ve stejnojmenném muzeu historie v Temple, dále v Czech Heritage and Cultural Center ve městě La Grange a v Czech Center Museum Houston v Houstonu. V každém ze jmenovaných prostor je vystaveno cca 30 obrazů z průřezu celoživotního díla Josefa Lady. Pokud tedy chcete vidět soubor celý, doporučujeme navštívit všechna tři místa.
Díla, která jsou vystavena, obsahují z větší části volnou tvorbu Josefa Lady, soužití člověka s přírodou a vesnický život. Menší část potom tvoří Ladovu ilustrátorskou a spisovatelskou činnost, která se dá rozčlenit do témat kresleného humoru, ilustrací pro dospělé a v neposlední řadě ilustrací pro děti.
Pořadateli výstavy jsou česká společnost JosefLada.cz, s. r. o. ve spolupráci se Středočeským krajem, organizací Czech Heritage Museum & Genealogy Center v zastoupení paní Susan Chander a lidovou umělkyní – naši obchodní partnerkou paní Danielou Mahoney.

Článek publikován 7. 11. 2016 (Pondělí) v 11:36 v rubrice Média, Plánované akce, Výstavy.


Menu

Vážení zákazníci našeho e-shopu, do 6. 7. jsme na dovolené, všechny objednávky budou vyřízeny hned po tomto datu. Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto!

 

D8E_5054