Zimní výlety

Sjezdovky

 

V Ladově kraji je jeden lyžařský areál pro sjezdaře (spíše pro děti a začátečníky). Aktuální informace o sněhu, cenách a dalších službách najdete na: www.sibenicnivrch.cz

Bruslení

 

Krytý zimní stadion najdete v srdci Ladova kraje – ve Velkých Popovicích. Veřejné bruslení je vždy sobota-neděle, konkrétní časy, výši vstupného a další najdete na: www.hcslavojvelkepopovice.cz

Co se týče přírodního bruslení, je možné na mnoha rybnících v celém kraji. Dobré podmínky bývají například na Marvánku či Mlýnském rybníku v Říčanech, ve Struhařově, na Jevanských rybnících a jinde.

Běžecké tratě

– V Říčanech je k dispozici pásová čtyřkolka se stopovacím zařízením (na klasiku + chůzi vedle). Projíždět se budou tratě zejména na Tehovském poli, kde je pravidelně největší hustota lyžařů a turistů. Hlavní osou říčanské oblasti je cesta z Říčan na Klokočnou a zpět.

– Senohrabský oddíl lyžování bude již druhým rokem provozovat zimní skůtr se stopovačem na klasiku. Projížděn bude okruh cca 6km v okolí Vávrova palouku – viz leták níže.

– V okolí zámku Berchtold v Kunicích bude též upravován kratší okruh po okolních loukách a cestách.

– V případě větší sněhové nadílky je připravena i rolba z areálu Šibeniční vrch, která dle možností projede okruh „Malá Šumava“ mezi Mnichovicemi, Klokočnou a Struhařovem.

http://www.kamzasnehem.cz/bezky/praha/laduv-kraj

http://www.laduv-kraj.cz/ladovska-zima/Menu