Nová vydání

Ladovy veselé učebnice

Reedice 3. dílu Ladových veselých učebnic – Brouci a Hmyz. Navíc pak poslední čtvrtý díl s ilustracemi, které Josef Lada vytvořil již roku 1932 a dosud nebyl publikován. Vychází až v roce 2019 – dlouhá desetiletí po svých třech předchůdcích. Čtenáři se tedy mohou s Ladovými obrázky teprve nyní setkat tak, jak bylo původně zamýšleno.

3) Brouci a Hmyz

V novém vydání Brouků a hmyzu Ladislava Stehlíka a Josefa Lady se děti mohou dočíst, že náš největší brouk je roháč, proč mravenci chovají mšice, že vážky se vyskytovaly na Zemi dlouho před člověkem nebo jak vysoko se umí vymrštit kovařík. Nechybí tradičně krátké básničky.

4) Obojživelníci, ryby a plazi

Nikdy nevydaný poslední díl známé série Josefa Lady je konečně tu!

Na tři díly Ladových veselých učebnic plných zvířátek plánoval tento známý ilustrátor navázat ještě čtvrtým dílem, nazvaným Vodní živočišstvo. Obrázky, které namaloval již v roce 1932, se však svého vydání nikdy nedočkaly. Až nyní! Poutavým textem je doprovodila Zuzana Kovaříková, hravé verše přidal básník Pavel Žiška. Děti se dozvědí mnoho zajímavostí například o racích, okounech, ještěrkách, žábách nebo chameleonech.

Článek publikován 29. 3. 2019 (Pátek) v 13:06 v rubrice Média, Nově vyšlo.


Menu