Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí vítají jaro s kocourem Mikešem

Barevně vyzdobené náměstí s dominantní jarní břízou připomene všem návštěvníkm Prahy, že se blíží jaro a Velikonoce. Největší křesťanské svátky oslaví světově uznávané trhy v době od 12. března do 3. dubna 2016.
Desítky stánků na obou centrálních náměstích nabídnou tematické dekorace, hračky a drobné předměty. V kulisách ilustrací Josefa Lady si mohou návštěvníci vyzkoušet tradiční česká řemesla jako je pletení pomlázek, malování vajíček, šití z kůže, řemeslo kováře či pletení košíků. Kocour Mikeš s kozlíkem a pašíkem zavedou hosty trhů k široké nabídce jarních pochutin. Chybět nebude několik druhů klobás, velikonoční mazance, beránci, perníčky nebo tradiční jidáše s medem. Novinkou v sortimentu bude pučálka – tradiční postní pokrm českých předků z naklíčeného hrachu. Gurmáni jistě ocení jedenáct druhů alkoholických i nealkoholických punčů s originálními příchutěmi, mezi kterými nechybí lesní směs, višně, štrůdl nebo pivní příchuť.
Bohatý program na hlavním pódiu Staroměstského náměstí nabídne celou řadu hudebních, pěveckých i tanečních vystoupení. Součástí programu je i představení tradičních velikonočních zvyků a obyčejů.
Přijďte s námi přivítat jaro a oslavit velikonoční svátky!
Tým Velikonočních trhů 2016

Článek publikován 15. 3. 2016 (Úterý) v 14:12 v rubrice Média, Obchod, Plánované akce.


Menu

Vážení zákazníci našeho e-shopu, do 6. 7. jsme na dovolené, všechny objednávky budou vyřízeny hned po tomto datu. Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto!

 

D8E_5054