Josef Lada ve Zlíně

Pozvání na výstavu

„Už 18. 1. se v Galerii Desítka v Obchodním domě Zlín otevře nádherná výstava Josefa Lady. Jen málokdo by neznal slavné kresby Ladovské zimy, kocoura Mikeše, vodníků a ponocných. Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek a přijďte se podívat na skvosty Ladovy tvorby.

Výstavu je možné navštívit až do 19. 3. 2023 – pozor prodlouženo do 30. 3. 2023

Výstavu jsme pro vás připravili opět ve spolupráci s Galerií Artrium. V expozici se můžete těšit na 118 originálních děl Josefa Lady. Výstavu doplní unikátní promítané dokumentární filmové snímky i odborné texty. 
Hlavním partnerem výstavy se stal Památník národního písemnictví v Praze. „Vzhledem k tomu, že dílo Josefa Lady je zastoupeno v celé řadě státních galerií, ale většinou jen několika málo obrazy, bylo třeba oslovit majitele obrazů z celého Česka. K nám se sjedou díla z celkem 12 různých míst.“ Dodal Pavel Chmelík z Galerie Artrium.
Výstava je koncipována jako retrospektivní. Návštěvníci mají možnost obdivovat díla Josefa Lady z raného období, doby kdy byl inspirován Mikolášem Alšem, až po vrcholné a naprosto nezaměnitelné výtvarné projevy jednoho z největších malířů své doby. „

Zdroj a veškeré další informace najdete zde

Článek publikován 16. 1. 2023 (Pondělí) v 12:24 v rubrice Média, Plánované akce, Výstavy.


Menu